ZPRÁVY A AKTUALITY

REKAPITULACE PRVNÍHO ROČNÍKU AKTIVITY RACE: ZÁVOD NA JEDNIČKU!

20. Červen 2016
racecílproweb

Organizátoři, diváci i všichni závodníci historicky prvního ročníku novojičínského adrenalinového běhu přes překážky AKTIVITY RACE se shodují – závod měl fantastickou atmosféru, trať byla skvěle připravena a podpora „hecířů“ u jednotlivých překážek maximální. Neděle 19. června 2016 se do dějin extrémních sportovních podniků zapíše jako den, kdy se narodila nová tradice. Tradice AKTIVITY RACE!

„Máme obrovskou radost z pochvalných komentářů závodníků, velmi nás hřeje také podpora dobrovolníků u trati. Podařilo se nám sestavit tým nadšenců, kteří plánovali, stavěli a testovali trať, aby si nakonec rozdělili jednotlivá stanoviště a účastníky jak se sluší vyhecovali k životním výkonům,“ řekl ředitel AKTIVITY RACE 2016 Aleš Zedník.

Cílem proběhlo celkem 291 závodníků, o jejich zážitky se postaralo 25 dobrovolníků, dobrovolní hasiči ze Straníku a strážníci Městské policie Nový Jičín.

Trasu dlouhou 5 kilometrů s více než 20 přírodními i umělými překážkami zdolal nejrychleji Marek Zeman z Polar extreme team, a to v čase 00:21:20.54. Pro stříbro si doběhl Aleš Velička z téhož týmu (čas 00:21:47.32), bronz bral další člen týmu Radim Kasalík (čas 00:21:51.44).

V kategorii žen zvítězila Tereza Oborná z Lubricated Fox (čas 00:27:46.46), druhá doběhla Andrea Vajďáková z Hello Kitty CZE (čas 00:28:21.12), třetí Nikola Jurečková Nikola z Nový Jičín CZE (čas 00:28:50.99).

Polar extreme team se tak stal vítězným týmem AKTIVITY RACE 2016, druhou příčku obsadil Ford F.67, třetí místo vybojoval Twins&Cross.

„Na závěr se sluší poděkovat. Ne z povinnosti, ale z radosti nad dílem, které se zdařilo. Velký dík patří závodníkům a také divákům, kteří dokázali vytvořit luxusní atmosféru. Nebáli se a hecovali, co to šlo. Závod by se samozřejmě neobešel bez sponzorů, dobrovolníků a hlavního pořadatele Wellness hotel Abácie NJ. Děkujeme, stálo to zato,“ dodal Martin Štramberský, šéf organizačního týmu.