title

ZPRÁVY A AKTUALITY

 

Aktivity Bike představuje trať. Síly závodníků prověří už první kopec

25. Květen 2016
bike_prvniopecproweb

Pořadatelé závodu horských kol Aktivity Bike rozhodně nehodlají nikoho šetřit. Už první stoupání na trati – na oblíbený vrchol Svinec (574 m n.m.) – dá zabrat i zkušeným borcům. Za odměnu je nahoře čekají úchvatné výhledy. Tu největší dřinu budou mít ale ještě před sebou.

profil_trate_bike

Svinec je mezi místními znám jako oblíbený lyžařský areál a výletní místo. Za připomenutí stojí taky jeho přírodní krásy (od roku 1994 je vyhlášen jako přírodní rezervace) a poněkud smutná legenda, díky které získal jméno.

Hlavní roli v ní hrají umíněný pasáček ovcí, jeho hodná sestra a dvě svině. Vypráví se, že když osiřelý hoch pásl jednou pod kopcem ovečky, přišla za ním sestra s obědem. Protože byli chudí, nesla mu jen chléb a džbánek mléka. Vzdorovitému Jakubovi to bylo nejspíš málo a tak na ni zavolal, že než aby se tak mizerně najedl, to ať raději zkamení a svině ho sežerou. A tak se taky stalo. Z lesa vyběhly dvě svině, chlapce zabily, chléb se proměnil v kámen a ze džbánku se stala studánka. Od té doby má kopec se studánkou jméno Svinec.

mapa_bike

Přidejte komentář

5 × four =